Krása hodnoty

Celý svět na mincích

Sotva existuje takový předmět, který byl během minulých staletí těsněji spojen se životem a kulturou lidstva, než jsou právě mince. Ať pravda je nebo ne, že "peníze hýbou světem", i tak se jen málo věcí v historii lidstva dostalo do trvalého a živého zájmu a vyvolalo tolik morálních a náboženských sporů a posudků jako právě peníze. Sběratelská vášeň je skoro stejně stará jako historie lidstva.

Rozlišujeme oběhové a pamětní mince. Zatímco oběhové mince zajišťují denní hotovostní obrat peněz, pamětní mince nám připomínají nesmrtelné osoby a osudové momenty. Tak jako na oběhových i na pamětních mincích ožijí takové osoby a momenty, které zformovaly dějiny jednotlivých národů, byť jen na stránkách dějepisu.

Mezi nejpopulárnější oblasti sběratelství patří peníze určité doby, motivy jako například historické události, lodě nebo sportovní akce. Sběratelé z celého světa očekávají limitované emise pamětních mincí, které jsou často vyprodány za několik minut, a tím jejich hodnota nepřetržitě narůstá.

Již 3000 let garantovaná hodnota

Mince, které se poprvé dostaly do oběhu před 3000 lety v Malé Asii, byly jen bezvýznamné stříbrné a zlaté hrudky. Byly však označeny mocenskými znaky - lev a vůl - a naznačovaly tím, že ražba mincí byla vždy výhradním privilegiem a právem právě panujícího vladaře. To se nezměnilo ani v současné době. Všude ve světě, v každém státě peníze vydávají úřadující vlády nebo národní banky a tím zaručují hodnotu peněz.

Partnerské vztahy na 5 kontinentech

Muzejní Galerie má důvěru významných mincoven po celém světě, má exkluzivní smlouvu s nejdůležitějšími emitenty na výhradní zastoupení v ČR. Díky našim dobrým kontaktům, jsme jako první informováni o novinkách, pravidelně se účastníme mezinárodních veletrhů, abychom mohli pro naše zákazníky pořídit zboží za nejvýhodnějších podmínek.

Desatero Muzejní Galerie

Pro každého sběratele je nejdůležitější, aby měl spolehlivého partnera. Muzejní Galerie chce splnit i maximální očekávání, proto založila základní principy své činnosti na následujících 10 bodech.

1. Nechť je naše slovo zárukou! Ke spolehlivým nabídkám patří kvalitní provedení!
  2. Neomezená jistota! Na všechny námi distribuované mince se vztahuje garance původu, zachovalosti.
  3. Zajišťujeme, abyste se pohodlně, v domácím prostředí mohli rozhodnout, zda si danou minci ponecháte nebo ne. Pokud ne, jednoduše ji můžete vrátit Muzejní Galerii.
  4. Mince nevykupujeme se spekulativním úmyslem. Naše skladové zásoby doplňujeme jen k pokrytí poptávky a k jejich následnému odprodeji.
  5. Tvorbu cen provádíme nejkorektnějším možným způsobem! Ceny jsou určeny poměrem mezi nabídkou a poptávkou.
  6. Pro naše zákazníky máme jedinečnou nabídku! Nabízíme pomoc při sestavení sbírky, poskytneme informace a rozšiřujeme vědomosti našich sběratelů.
  7. Objednatelům sbírek obvykle zdarma poskytneme úložné prostředky pro estetické uložení jejich sbírek.
  8. Individuální přístup! Pro každého sběratele zajišťujeme prostřednictvím našich odborníků individuální, na míru šitou službu díky našim výjimečným kontaktům na trhu.
  9. Rychlost je důležitou součástí naší práce! To, co je v našich silách, se snažíme vyřídit co nejrychleji.
  10. Požadavek našeho zákazníka je pro nás prvořadý! Na základě objednávky každou, na území České republiky legálně distribuovatelnou minci pořídíme a doručíme až k vám domů.

Dodržování těchto pravidel je povinné pro každého zaměstnance Muzejní Galerie!

Ochrana osobních údajů
Zdraví Vás Muzejní Galerie. Prosím, pročtěte si uživatelskou příručku.